log_1
log_2 log_3 log_4 log_5 log_6 log_7 log_8 log_9 log_10
b_fil_lw_od_n      
fil_anio
fil_aniol_2
      b_fil_pra_od_n
  ,
fil_aniol_1a
fil_aniol_2a
   
b_fil_lw_n      
fil_aniol_1c
fil_aniol_2c
      b_fil_pr_n
  Strona główna
   
fil_aniol_1d
fil_aniol_2d
   
Parafia NMP Matki Kościoła
 
  Z życia parafii
 
ksiega_gosci

Zapraszamy do wpisywania się do naszej Księgi gości.


Dodaj swój wpis w Księdze

Ilość wpisów: 104
Pierwszy wpis: 02.03.2011, ostatni wpis: 16.07.2016, średnia ocena strony: 5/5

 

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 16.07.2016, godz. 14:16

Wielu z nas odprawia pielgrzymki do cudownych miejsc - gdzież cudowniejsze miejsce nad ołtarz w kościele? Kto na Mszy św. jest, jakby wszystkie pielgrzymki odprawił, jakby był w Nazarecie i w Betlejem, i w Jerozolimie, i w Wieczerniku, i na Kalwarii, i na Taborze.

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 13.07.2016, godz. 13:49, ocena strony: 5

Bywają chwile,gdy nie mogę skupić się na modlitwie.Wtedy przypominają mi się słowa kapłana, który głosił kazanie w naszej Świątyni/podczas rekolekcji/o tym jak pewien mężczyzna zawsze modlił się z tyłu krzesła,wyobrażając sobie, że siedzi na nim Jezus.Dopiero wtedy moja modlitwa płynie w skupieniu prosto z serca.

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 07.01.2016, godz. 10:11, ocena strony: 5

Myślami wracam do Wieczerzy Wigilijnej, podczas której przed dzieleniem się opłatkiem, czytałam modlitwy. Poczułam wielką miłość, serdeczność i życzliwość wśród wszystkich członków rodziny. Czy we wszystkich rodzinach naszej Parafii taka modlitwa jest odmawiana? Może nie wynieśliśmy tego z domu rodzinnego, a może wstydzimy się wyznać naszą Wiarę?

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 22.11.2015, godz. 14:01, ocena strony: 5

GDY ODMAWIAM MODLITWĘ ,,ZDROWAŚ MARIO", CO ZNACZY WITAJ MARYJO, WYOBRAŻAM SOBIE, ŻE PRZEDE MNĄ MATKA KOŚCIOŁA STOI UŚMIECHNIĘTA I ZADOWOLONA TAKA JAK NA OBRAZIE W NASZYM KOŚCIELE.

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 07.11.2014, godz. 10:59

Przez swoją pracę, wiarę, zaufanie Bogu, posłuszeństwo, mamy przynieść owoc proporcjonalny do tego, co nam powierzono. Dobre uczynki, miłość drugiego człowieka, należą do istoty naszego powołania i z tego też będziemy sądzeni, ale nie tylko z tego. Wiara wymaga od nas wprowadzania w życie miłości, sprawiedliwości, pokoju, przebaczenia, jedności, ładu - czyli talentów, z pomnażania których będziemy rozliczeni. Do tych talentów należą także modlitwa, uczestnictwo w Eucharystii, dżwiganie krzyża, naśladowanie Chrystusa, dawanie świadectwa i głoszenie Ewangelii innym. Czy rozumiemy, że to jednak coś więcej, niż parę dobrych odruchów, a także więcej niż spowiedż raz w roku, posłanie dziecka do komunii i przyjęcie kolędy? Dano im dość dużo, ale owoc jest mizerny, bo wszystko zostało zakopane w ziemi. Więc dlaczego zwlekać aż do dnia sądu?

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 13.10.2014, godz. 14:38, ocena strony: 5

Dlaczego często jesteśmy niezadowoleni, dlaczego nie mamy poczucia pokoju, poczucia szczęścia? Dlatego, że widzimy to czego nie mamy, a co mają inni. Dziękuję Ci Panie Boże za to że widzę, że słyszę, za jedzenie, nie umieram z głodu, za ubranie, nie marznę, czyli mam to co jest potrzebne do życia. Dziękuje Ci Boże za żonę, za mojego męża za moich sąsiadów, dziękuję Ci Boże za te osoby, których nie lubię. On jest dobry, ona jest dobra. Boże daj mi miłość do tych, których nie lubię. Kiedy zmienia się twoje patrzenie i myślenie,kiedy widzisz w drugim dobre cechy natychmiast zmienia się twój sposób reagowania i to jest droga przebaczenia.

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 10.08.2014, godz. 12:04, ocena strony: 5

Tobie Matko Królowo Polski z Jasnej Góry powierzamy intencje pielgrzymów fizycznych i duchowych. My pielgrzymi duchowi z parafii Ruchna diecezji drohiczyńskiej razem z naszym proboszczem modlimy się codziennie odmawiając różaniec o godzinie 17.30, a potem uczestnicząc we Mszy Świętej o godzinie 18.00.Podczas mszy ksiądz proboszcz w czasie kazania przybliża wiernym cel pielgrzymowania. Pieśni maryjne ubogacają naszą modlitwę. Czas pielgrzymkowych rekolekcji to czas dziękowania Bogu za ludzi, których spotykamy w życiu na naszej drodze do wieczności. Jasna Góra to miejsce szczególne gdzie trzeba przez modlitwę szukać pomocy w życiu codziennym. Takiej pomocy szukają indywidualni pielgrzymi jak i całe rodziny. To jest prawdziwe świadectwo wiary. Dziękujemy pracownikom Radia Podlasie za transmisję z trasy pielgrzymkowej.

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 13.04.2014, godz. 19:55, ocena strony: 5

To właśnie dziś 13 kwietnia w Niedzielę Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień, a w naszej parafii rekolekcje. Podczas Eucharystii o godz. 8.30 po długiej nieobecności stanął przy ołtarzu nasz ksiądz proboszcz. Wierni wyrażając swoją radość powitali proboszcza oklaskami. Trochę zmieniony ale głośno i serdecznie dziękował tym, którzy modlili się o jego zdrowie. Smutek, żal i obawa gościła w naszych sercach bardzo długo. Parafia bez proboszcza to jak rodzina bez ojca. Szczególnie w tych dniach rekolekcji módlmy się o zdrowie dla księdza, proboszcza wyjątkowego. Dlaczego wyjątkowego? To wszyscy wiemy. Dziękujemy Ci Panie Boże za ten wyjątkowy dar.

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 16.01.2014, godz. 11:16

Matka Boża w Medziugorje do widzących powiedziała; Ja każdego wieczoru was błogosławię, błogosławię również przedmioty, które przynosicie, ale potem proszę was, aby te rzeczy i was pobłogosławili kapłani. Widzący odpowiedzieli-jak to? Ty jesteś Matką Bożą. Matka Boża odpowiedziała; kiedy ja błogosławię jestem tylko Matką Jezusa, ale kiedy jakikolwiek kapłan błogosławi to mój Syn błogosławi, a błogosławiństwo na zakończenie Mszy św. ma niewyobrażalne znaczenie. Błogosławieństwo służy temu, aby otworzyć nasze serce, aby te łaski, które otrzymaliśmy mogły przejść na wszystkich ochrzczonych i na cały świat To dlatego Matka Boża powiedziała; jesteście odpowiedzialni za każde błogosławieństwo żle przyjęte

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 20.12.2013, godz. 15:43, ocena strony: 5

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego proboszczowi w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku życzą parafianie.

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 24.11.2013, godz. 13:17, ocena strony: 5

Sto lat z okazji imienin. Wielu przyjaciół i spełnienia marzeń, w życiu tylko pozytywnych zdarzeń. Zdrowie niech proboszczowi dopisuje, a los darami obsypuje.

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 23.11.2013, godz. 15:05

NIECH MODLITWA ŚW. TERESY Z LISIEUX POPŁYNIE DO NASZEGO KSIĘDZA PROBOSZCZA ANDRZEJA Z OKAZJI JEGO IMIENIN. ;O JEZU WIEKUISTY NAJWYŻSZY KAPŁANIE, ZACHOWAJ TWOJEGO KAPŁANA W OPIECE TWOJEGO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA, GDZIE NIKT NIE MOŻE MU ZASZKODZIĆ. ZACHOWAJ NIESKALANYMI JEGO NAMASZCZONE DŁONIE, KTÓRE CODZIENNIE DOTYKAJĄ TWOJEGO ŚWIĘTEGO CIAŁA. ZACHOWAJ CZYSTYMI JEGO WARGI, KTÓRE ZRASZANE SĄ TWOJĄ NAJDROŻSZĄ KRWIĄ. ZACHOWAJ CZYSTE JEGO SERCE, NAZNACZONE WSPANIAŁĄ PIECZĘCIĄ TWOJEGO KAPŁAŃSTWA SPRAW, ABY WZRASTAŁ W MIŁOŚCI I WIERNOŚCI TOBIE, CHROŃ GO PRZED ZEPSUCIEM I SKAŻENIEM TEGO
ŚWIATA. WRAZ Z MOCĄ PRZEMIANY CHLEBA I WINA, UDZIEL MU RÓWNIEŻ MOCY PRZEMIANY SERC. BŁOGOSŁAW JEGO TRUDOWI, ABY WYDAŁ OBFITE OWOCE. NIECH DUSZE, KTÓRYM SŁUŻY BĘDĄ DLA NIEGO RADOŚCIĄ I POCIECHĄ TU, NA ZIEMI, A TAKŻE W ŻYCIU PRZYSZŁYM.

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 10.11.2013, godz. 14:02

Modlitwa czyni w nas cuda. Z natury jesteśmy słabi i pełni egoizmu-brak nam zaufania do Boga i nie dowierzamy Jego miłości. Naszą słabość leczy
modlitwa, dzięki której mamy inne spojrzenie na życie. Przez modlitwę i miłość do bliżnich, radość powraca do naszych serc. Człowiek odkrywa, że nie jest sam, ceni swoje życie i życie innych. Wtedy potrafi okazać serce bliżnim i czynić to z autentyczną radością.

Autor wpisu: Magdalena S, Węgrów
Data dodania: 22.09.2013, godz. 19:32, ocena strony: 5

Często odwiedzam Ruchnę i nie mogę uwierzyć że Kościół tak pięknie i szybko urósł wielkie szczęście że tu w tej pozornie małej wsi jest piękny duży kościół. Macie wyjątkowego proboszcza;) Całej parafii życzę wytrwałość w dążeniu do celów a Proboszczowi cierpliwości i dużo uśmiechu ;)
Pozdrawiam ;)

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 12.08.2013, godz. 15:54, ocena strony: 5

KIEDY WCHODZĘ DO KOŚCIOŁA I ZACZYNAM SIĘ MODLIĆ MÓWIĘ SOBIE; TERAZ ZWALNIAM MARTĘ, PRZESTAJĘ BYĆ MARTĄ. TERAZ JESTEM TYLKO MARIĄ, TYLKO JEZUS, TYLKO ON JEST DLA MNIE WAŻNY, PATRZĘ NA NIEGO I SŁUCHAM GO, SIADAM U JEGO STÓP TAK JAK MARIA. NIE JEST TO TAKIE ŁATWE, BO MOŻNA ODBIEC MYŚLAMI ALE CIĄGLE PRZEBUDZAM SIĘ, BY NIE ZASNĄĆ JAK TRZEJ UCZNIOWIE W OGRODZIE OLIWNYM. PATRZĘ, SŁUCHAM, WIDZĘ SIEBIE. ZAUWAŻAM TO, CO SIĘ DZIEJE WE MNIE, NIE OSĄDZAM ANI SIEBIE ANI INNYCH,MODLĘ SIĘ SERCEM.

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 25.05.2013, godz. 13:53

3 marca 1982r. Matka Boża objawiła Marie Claire Mukangango Różaniec do Siedmiu Boleści. Poprosiła, aby odmawiano go przynajmniej dwa razy w tygodniu, we wtorki (w tym dniu się jej ukazała) i w piątki (dzień Męki Pańskiej) Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej nie jest po to, żeby zastąpić zwykły Różaniec, ale uzupełnić go, ponieważ skupia się on przede wszystkim na tajemnicach bolesnych Jezusa i Jego Matki. Maryja bardzo upodobała sobie nabożeństwo Siedmiu Boleści, dlatego przypomniała o nim, ukazując się w latach 1981-1983 trzem dziewczynkom w Kibeho w Afryce. Gdy będziemy go dobrze odmawiać, może sprawić, że w naszych sercach pojawi się siła lęku przed grzechem. Jednocześnie Matka Boża zachęcała do akceptacji cierpienia z wiarą i radością.

Autor wpisu: Parafianie, Ruchna
Data dodania: 25.05.2013, godz. 07:58, ocena strony: 5

PARAFIANIE SKŁADAJĄ GRATULACJE DLA NASZEGO KSIĘDZA PROBOSZCZA ANDRZEJA ZA AWANS DO GODNOŚCI KANONIKA WĘGROWSKIEJ KAPITUŁY KOLEGIACKIEJ.

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 06.05.2013, godz. 11:59

NASZA WIARA NIE POWINNA BYĆ ANI "ZIMNA", ANI "LETNIA" ALE "GORĄCA".

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 28.04.2013, godz. 21:08, ocena strony: 5

Wnętrze naszego kościoła pod wezwaniem NMP Matki Kościoła staje się coraz piękniejsze. W jednym z bocznych ołtarzy widnieje obraz bł. Jana Pawła II i figura Matki Boskiej Fatimskiej. W drugim ołtarzu obraz św. Ojca Pio i jego relikwie. Dnia 27 kwietnia w oknie pojawił się witraż ze słowami "Bóg jest miłością" i wizerunkiem bł. Jana Pawła II. Niżej są dwa herby: papieski i biskupi. Witraż ten ufundował proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Chludziński. Dziękujemy za ten piękny gest. W codziennej modlitwie różańcowej będziemy prosić Maryję o zdrowie i siłę do pracy. Nadmienić też trzeba, że proboszcz zorganizował grupę modlitewną, która zbiera się 23 dnia każdego miesiąca by pomodlić się i dokładnie przyjrzeć postaci św. Ojca Pio.

Autor wpisu: Henryk,
Data dodania: 18.04.2013, godz. 15:36

Pozdrawia Ks. Proboszcza i Parafian nowy organista grający w niedziele na dwóch Mszach św. przed południem. Henryk

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 06.04.2013, godz. 9:43

Wielokrotnie mówimy "Święta, święta i po świętach". Ale czy zastanawialiśmy się nad tym, czy staliśmy się lepszymi? Czy nadal tak jak w święta jesteśmy serdeczni dla swoich bliskich? Czy swoich sąsiadów nie mijamy szerokim łukiem? Czy mamy pogodę ducha ciesząc się, że Pan zmartwychwstał?

Autor wpisu: Sławek Szatkowski, PL
Data dodania: 21.03.2013, godz. 00:21

Serdecznie Pozdrawiam Wielebnego Proboszcza. szatko

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 05.03.2013, godz. 9:31

W NASZEJ ŚWIĄTYNI MAMY OBRAZ UKOCHANEJ NIEBIESKIEJ MATKI- MATKI KOŚCIOŁA, ŚWIĘTEGO OJCA PIO I BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II. NIE LĘKAJMY SIĘ ODDAWAĆ CZCI OBRAZOM, TAK JAK Z MIŁOŚCIĄ NOSIMY PRZY SOBIE ZDJĘCIA NASZYCH MATEK, DZIECI I WNUKÓW.

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 05.03.2013, godz. 8:53

WIELOKROTNIE MIAŁAM POSTAWIONE PYTANIE: DLACZEGO MODLIMY SIĘ PRZED OBRAZAMI LUB FIGURKAMI? JEDYNYM SPOSOBEM, ABY IZRAELITÓW ZACHOWAĆ W WIERZE W JEDYNEGO BOGA, WIELKIEGO, NIEWIDZIALNEGO, BYŁO ZAKAZANIE CZYNIENIA JAKIEJKOLWIEK PODOBIZNY, CZEGOKOLWIEK CO ŻYJE. SYTUACJA TA ZMIENIŁA SIĘ, KIEDY NIEWIDZIALNY BÓG PRZYJĄŁ POSTAĆ CZŁOWIEKA I NARODZIŁ SIĘ W BETLEJEM. STAŁ SIĘ DOSTĘPNY LUDZKIM ZMYSŁOM MOŻNA GO BYŁO WIDZIEĆ. NIKT Z NAS NIE CZCI OBRAZU, TYLKO POSTAĆ JAKĄ PRZEDSTAWIA. MODLIMY SIĘ "PRZED OBRAZEM" NIGDY "DO OBRAZU". SPODOBAŁO SIĘ PANU BOGU PRZEZ NIEKTÓRE WIZERUNKI ZSYŁAĆ NA LUDZI SZCZEGÓLNE ŁASKI.

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 18.02.2013, godz. 14:30

Św. Berard z Clarveaux zapytał na modlitwie Pana Jezusa jakie było Jego największe cierpienie podczas męki drogi krzyżowej. Pan Jezus odpowiedział::Miałem ranę na ramieniu, spowodowaną dżwiganiem krzyża, na trzy palce głęboką, w której widniały trzy odkryte kości. Św.Ojciec Pio miał stygmaty i zapytany przez ówczesnego ks. Karola Wojtyłę, który z nich sprawia mu największy ból powiedział; Najbardziej boli mnie ten na ramieniu, o którym nikt nie wie i który nawet nie jest opatrywany.

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 09.02.2013, godz. 15:04

Relacje z Panem Bogiem buduje się przez konsekwencję i systematyczność,wierność i wytrwałość.Jeśli mamy umówioną wizytę u lekarza,to wpisujemy ją w kalendarz i dokładnie tego terminu pilnujemy.Tak samo powinno być z Panem Bogiem.Wydaje mi się,że początkowo pójście do Kościoła było dla mnie nawykiem ale uświadomiłam sobie,nie jestem w stanie funkcjonować bez pójścia na Mszę Św.nawet w zwykły dzień.Eucharystia,czytanie Słowa Bożego stały się potrzebą mojego serca.

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 07.02.2013, godz. 10:30

CZAS JEST NAM ZADANY JAKO REALIZACJA NASZEJ EGZYSTENCJI NA ZIEMI, DLATEGO ZMARNOWANY CZAS POZOSTAWIA UCZUCIE PUSTKI I NIEZADOWOLENIA. JEDNAK W ŻYCIU CHRZEŚCIJANINA NIE MA WIĘKSZEGO ZNACZENIA WCZORAJ I JUTRO. NAJWAŻNIEJSZE JEST TYLKO DZISIAJ. LICZY SIĘ TYLKO CHWILA OBECNA. PIĘKNIE UJĘŁA TĘ PRAWDĘ ŚW. SIOSTRA FAUSTYNA KOWALSKA, KTÓRA NA POCZĄTKU DZIENNICZKA ZAMIEŚCIŁA NASTĘPUJĄCĄ MEDYTACJĘ: "GDY PATRZĘ W PRZYSZŁOŚĆ ODCZUWAM LĘK. ALE DLACZEGO WNIKAĆ W PRZYSZŁOŚĆ? JEST MI DROGA TYLKO CHWILA OBECNA. PRZYSZŁOŚĆ BYĆ MOŻE NIE STANIE SIĘ UDZIAŁEM MEJ DUSZY. CZAS PRZESZŁY NIE JEST W MOJEJ MOCY. NIE MOGĘ ZMIENIAĆ, POPRAWIĆ LUB DORZUCIĆ CZEGOKOLWIEK. O CHWILO OBECNA TY CAŁKOWICIE DO MNIE NALEŻYSZ. PRAGNĘ WYKORZYSTAĆ CIĘ W MIARĘ MOICH MOŻLIWOŚCI."

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 03.02.2013, godz. 19:35, ocena strony: 5

"Gdy pamięć ludzka gaśnie, mówią kamienie".

W 150 rocznicę powstania styczniowego strażacy z naszej parafii ufundowali tablicę pamiątkową, którą umieszczono w świątyni tuż przy wejściu. Gdy zamkniesz drzwi przeczytaj trzy krótkie słowa: "Bóg, Honor, Ojczyzna". Słowa krótkie ale jakże wymowne. Zatrzymaj się i pomyśl co w sercu kryjesz. Zatrzymaj się i pomyśl jaką drogą idziesz...

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 02.02.2013, godz. 9:24

Matka Boża z Medziugorje każdego dnia modli się za pasterzy Kościoła. Chodzi o sakrament kapłaństwa, dzięki któremu Kościół może szafować Sakramentami Świętymi. Chodzi o posługę bycia pasterzem na podobieństwo naszego Pana. To Jezus Chrystus błogosławi przez kapłana pasterza. A błogosławić to znaczy; Patrzeć na innych i mówić nad nimi dobrze; Błogosławcie nas często nasi Pasterze. Błogosławmy i my, lud Boży naszych Pasterzy.

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 29.01.2013, godz. 18:45, ocena strony: 5

25 stycznia 2013r. koniec prac przy układaniu posadzki w naszym kościele.

Piękne marmurowe ołtarze i ambona. Posadzka marmurowa w prezbiterium, na kościele granitowa. Wszystko piękne i lśniące. To sprawiło że iskierka radości zabłysła w oczach naszego proboszcza. I w takim oto pięknym kościele w niedzielę 27 stycznia po mszy świętej o godz. 11.00 odbyły się jasełka przygotowane przez p.Aldonę i p.Małgosię z dziećmi ze szkoły podstawowej. Recytacje krótkie ale wyuczone, przeplatane dźwiękiem gitar i śpiewem kolęd. Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu tej uroczystości. Rodzice mieli okazję do podziwiania umiejętności artystycznych swoich dzieci.

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 21.01.2013, godz. 13:30

Kochając swoich nieprzyjaciół, nie przechowując urazów w sercu, a jedynie uśmiech i pogodę ducha, stajemy się innymi ludżmi.

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 02.01.2013, godz. 9:48

Dziecino Boża pozwól, żebyśmy gościli Cię w swoim umyśle, sumieniu i sercu i tak wielbili jak aniołowie i pastuszkowie tej nocy, jak Trzej Mędrcy. Pozwól, żebyśmy z Tobą wychodząc ze świątyni zanosili Ciebie do naszych domów, rodzin, do pracy, do szkoły. Nie pozwól, abyśmy Ciebie, łaskę, świętość, uczciwość zostawiali zaraz za drzwiami kościołów i wracali do codziennego życia bez Ciebie. Dziecino Boża, spraw, żeby nasza wiara była prawdziwa, głęboka i trwała.

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 19.12.2012, godz. 14:44

MODLITWA TO SPOTKANIE Z BOGIEM POWINNIŚMY POSZUKIWAĆ BOGA I CZUĆ OBECNOŚĆ BOGA W KAŻDYM MOMENCIE. O NASZEJ WIERZE ŚWIADCZYMY POPRZEZ MIŁOŚĆ DO INNYCH LUDZI. PUSTA RELIGIJNOŚĆ POWINNA BYĆ ZASTĄPIONA AUTENTYCZNOŚCIĄ, MÓWIENIEM O BOGU, ŻYCIEM Z BOGIEM. CHODZI O TO, ŻEBY NIE WPAŚĆ W PUŁAPKĘ TŁUMU LUDZI, KTÓRZY CHODZILI ZA JEZUSEM NIE Z TAKICH POBUDEK JAK POWINNI. JEZUS POWIEDZIAŁ: SZUKACIE MNIE NIE DLATEGO, ŻEŚCIE WIDZIELI ZNAKI, ALE DLATEGO, ŻEŚCIE JEDLI CHLEB DO SYTOŚCI. TROSZCZCIE SIĘ NIE O TEN POKARM, KTÓRY GINIE, ALE O TEN KTÓRY DA WAM SYN CZŁOWIECZY.

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 10.12.2012, godz. 13:57

Bóg rodzi się w Betlejem. Otwórzmy Mu swoje serca, by śpiewane w świątecznym czasie "nie było miejsca dla Ciebie.." nie dotyczyło nas.

linia

Autor wpisu: Barbara Jaśniewicz, Warszawa
Data dodania: 01.12.2012, godz. 10:26, ocena strony: 5

Czcigodny Księże Proboszczu

Dziękując za ogromne serce, życzę wiele Bożego Błogosławieństwa, wytrwałości w budowaniu zarówno wielkich dzieł materialnych, jak i tych duchowych.

Dołączam życzenia z okazji imienin. Wszelkiego Dobra i obfitych łask Bożych.

Pozdrawiam Barbara J

linia

Autor wpisu: Parafianie, Ruchna
Data dodania: 24.11.2012, godz. 19:51

Szanowny Solenizancie !

Niech ten radosny dzień

na zawsze Twe troski odsunie w cień.

Niech się śmieje do Ciebie świat,

blaskiem szczęśliwych i długich lat.

Nie życzymy Ci byś wśród roboty

odnalazł bryłkę złota,

lecz życzymy Ci byś w ludzkim tłumie

znalazł serce, które Cię zrozumie.

linia

Autor wpisu: PARAFIANIE, Ruchna
Data dodania: 21.11.2012, godz. 13:48

30 LISTOPADA PRZYPADAJĄ IMIENINY NASZEGO KSIĘDZA PROBOSZCZA ANDRZEJA. W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU ŻYCZYMY KSIĘDZU OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH, UFNOŚCI I NADZIEI W PANU NA DŁUGIE LATA ŻYCIA. NIECH UŚMIECH I POCZUCIE HUMORU NIGDY KSIĘDZA NIE OPUSZCZAJĄ. NIECH DOBRY BÓG NADAJE SENS ŻYCIU, A MARYJA MATKA KOŚCIOŁA WSPIERA CIĘ W POSŁUDZE KAPŁAŃSKIEJ. DUŻO ZDROWIA I RADOŚCI Z POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO W GŁOSZENIU DOBREJ NOWINY ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO NA KAŻDY DZIEŃ ŻYCZĄ PARAFIANIE.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 19.11.2012, godz. 17:05, ocena strony: 5

Biskup Antoni Pacyfik Dydycz powiedział: "Parafia bowiem to środowisko Boże, zbudowane na wierze i rozwijające się dzięki miłości. Ufam, że potrzebnej wiary i oczekiwanej milości nigdy nie zabraknie. Parafia to Boże środowisko."
Przytaczam te słowa bo są one zauważalne w życiu naszej parafii. Dnia 18 listopada w naszym koścele o godzinie 11.00 gościli radni gminy Liw. Msza zamówiona przez członków rady Gminy w intencji wszystkich mieszkanców. Od członków Rady ksiądz proboszcz otrzymał piękny ornat, za co bardzo dziękował. To już drugi prezent dla parafii.
W imieniu wszystkich parafian dziękuję radnym z Ruchny za pamięć o potrzebach naszego kościoła.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 12.11.2012, godz. 18:29

Ostatnio czytałam legendę o pobożnym Jakubie, który zdziwił się pytaniem postawionym na Sądzie Bożym. Umierając nie bał się spotkania z Bogiem. Był pobożny, starał się żyć według Bożych przykazań. Kiedy umarł, został postawiony przed Boskim Sędzią. Bóg powiedział "Pokaż mi, Jakubie, tych, których przyprowadziłeś do Nieba". A Matka Najświętsza zaczęła szeptać mu do ucha: Pomyśl spokojnie - nie ofiarowałeś kiedyś swej modlitwy, cierpienia za kogoś innego? Czy nie pomyślałeś nigdy o tym, by pomóc komuś dostać się do Nieba. Módlmy się więc za naszych zmarłych, bo czekają na naszą modlitwę, i pragną Nieba.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 05.11.2012, godz. 08:32

Matka Boża, która objawiła się w Gietrzwałdzie wyraziła życzenie: Chcę, byście codziennie odmawiali Różaniec" Tym, którzy będą pobożnie odmawiali Różaniec, obiecuje szczególną opiekę i spełnienie wszystkich próśb. Należeć do Żywego Różańca znaczy - wierzyć w istnienie Boga i wierzyć Bogu, który przemawia ufać Bogu i w Jego dzieło zbawienia oraz kochać Boga i ludzi.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 03.11.2012, godz. 13:50

GDY DOŚWIADCZYMY ZŁA, GDY DOTKNIE NAS CZYJAŚ NIKCZEMNOŚĆ JAK REAGUJEMY? CZY; NADSTAWIAMY DRUGI POLICZEK; -ODPUSZCZAMY WINĘ? CZY WEZBRANI GNIEWEM SZUKAMY OKAZJI DO ODWETU, DO ZAPŁATY? BYWA ŻE LATAMI NOSIMY W SERCU ŻAL. PIELĘGNUJEMY GO, A NIEJEDNOKROTNIE ZAPOMINAMY O CO CHODZIŁO. GDY JEDNAK PRZEBACZYMY, POCZUJEMY WEWNĘTRZNY SPOKÓJ. PRZEBACZENIE POTRZEBNE JEST NIE WINOWAJCY A NAM GDYŻ NOSZENIE CIĘŻARU NIENAWIŚCI JEST WYNISZCZAJĄCE. MOŻNA POJEDNAĆ SIĘ Z KIMŚ NA ŁOŻU ŚMIERCI, ALE CZY WARTO CZEKAĆ AŻ DO OSTATNIEGO TCHNIENIA? A CO JEŚLI ŚMIERĆ NADEJDZIE NIESPODZIEWANIE? DWA RAZY DZIENNIE MODLIMY SIĘ; JAKO I MY ODPUSZCZAMY; GDY NIE PRZEBACZYMY, PEWNIE DLATEGO, NASZA MODLITWA PŁYNIE Z UST - NIE Z SERCA.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 25.10.2012, godz. 19:23, ocena strony: 5

Najpiękniejszą Maryjną modlitwę Różaniec usłyszeć można w październiku w różnych zakątkach naszego kraju.
Jest 22 października, godz 21.00. Piękny pogodny wieczór. Przed pomnikiem Błogosławonego Jana Pawła II proboszcz i parafianie zgromadzeni bardzo licznie. Wielka uroczstość. Na początku odśpiewaliśmy "Apel Jasnogórski:, potem odmówiliśmy Różaniec i Litanię do Błogosławionego Jana Pawła II, a na koniec wierni z proboszczem i strażakiem, który przygrywał na trąbce odśpiewali "Barkę". Takiego spotkania przy modlitwie zapomnieć nie można.
Widzę, że nasz kościół jest coraz piękniejszy, proboszcz zdrowszy, a parafianie z każdym dniem bardziej rozmodleni. Dziękujemy Ci Matko Boga i Matko nasza za opiekę nad naszą parafią.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 23.09.2012, godz. 16:01

SĄ TRZY NAJWAŻNIEJSZE POKUSY W ŻYCIU KAŻDEGO CZŁOWIEKA; ZDOBYCIE CHLEBA ZA WSZELKĄ CENĘ, OSIĄGNIĘCIE UZNANIA I SŁAWY ORAZ BOGACTWA MATERIALNEGO. CHLEB I PIENIĄDZE WAŻNE SĄ W ŻYCIU CZŁOWIEKA, ALE NIE MOŻNA ULEC POKUSIE, ZDRADZAĆ BOGA BLIŻNIEGO A WRESZCIE ZDRADZAĆ WŁASNE CZŁOWIECZEŃSTWO. KAŻDY CZŁOWIEK MA GŁĘBOKIE PRAGNIENIE, ABY BYŁ UZNANY, SZANOWANY, ŻEBY SIĘ Z NIM LICZONO, MYŚLĄC, ŻE TYLKO WTEDY BĘDZIE KOCHANY I SZCZĘŚLIWY. JEDNAK NAJWAŻNIEJSZE DLA NAS JEST TO CO BOŻE, DUCHOWE I UCZCIWE. A NAJWAŻNIEJSZY JEST BÓG I CZŁOWIEK.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 07.08.2012, godz. 11:06

W naszym Kościele duchowo pielgrzymujemy na Jasną Górę, by sercem zdążać przed Tron Matki Bożej.. Nasze świadectwo jest niezwykle ważne. Zaczynam zastanawiać się nad celem i istotą wędrówki, którą jest nasze życie.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 04.07.2012, godz. 12:33

NAWIĄZUJĄC DO WCZORAJSZEGO WPISU, CHCIAŁABYM DODAĆ, ŻE CORAZ CZĘŚCIEJ UŚWIADAMIAM SOBIE, ŻE JEZUS JEST OBECNY W KAŻDYM CZŁOWIEKU I PODEJMUJĘ WALKĘ W SWYM SERCU O UMIŁOWANIE CHRYSTUSA W NAPOTKANYCH LUDZIACH.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 03.07.2012, godz. 15:40

ZA KAŻDYM RAZEM PRZEKRACZAJĄC PRÓG NASZEGO KOŚCIOŁA UŚWIADAMIAM SOBIE CIĄGLE NA NOWO WYJĄTKOWOŚĆ TEGO MIEJSCA CO NAJWAŻNIEJSZE PRZED PRZED KIM STAJĘ. NIEZALEŻNIE OD TEGO CZY KLĘCZĘ CZY SIEDZĘ PRAGNĘ BY NIEUSTANNIE PŁONĄŁ TEN ŻAR WIARY W OBECNOŚĆ ŻYWEGO BOGA W EUCHARYSTII.

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 29.05.2012, godz. 19:57, ocena strony: 5

Trzeci festyn parafialny odbył się 27 maja 2012 roku. Już od wczesnych godzin rannych na plac przy kościele przybywali organizatorzy. Wzorem lat poprzednich było miło, wesoło i pachnąco. Mszę świętą o godzinie 11.00 odprawił ksiądz proboszcz z pięknym i pouczającym kazaniem. Na chórze, przy organach zasiadł ksiądz Mirosław. Była to dla nas zgromadzonych w kościele wielka niespodzianka. Jak śpiewa to słyszeliśmy, ale że tak wspaniale gra to było dla nas zaskoczenie. Prosimy bardzo aby częściej zasiadał przy organach i wykazywał się swoimi muzycznymi umiejętnościami. Każdy z uczestników festynu starał się wesprzeć finansowo, bo to przecież wspólny cel - dalsza budowa kościoła. My chrześcijanie winniśmy wpatrywać się w dobre przykłady, bo wiara umacnia się w tych najprostrzych relacjach z ludźmi, we wspólnotach żywego Kościoła.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 20.05.2012, godz. 20:41

25 maja mamy modlić się o świętość kapłanów, żeby wierni swojemu powołaniu i łasce, wypraszali ludziom przebaczenie i Miłosierdzie. Kapłani otrzymali dary, które nie zostały udzielone nawet Matce Najświętrzej. Zasługują na szczególny szacunek, który powinien wyrażać się poprzez odpowiedni sposób traktowania księdza, przyjmowania jego rad i zadanej pokuty, gdy prosimy o sakrament pojednania.

linia

Autor wpisu: para, Ruchna
Data dodania: 05.05.2012, godz. 20:51

Zaledwie 3 lata istnieje parafia, a tyle różnych niespodzianek. Ostatni dzień kwietnia. Ksiądz proboszcz podaje do wiadomości, że będziemy gościć w parafii przez 4 miesiące księdza, który 6 lat pracował w Australii w Nowej Gwinei.

Ciekawość parafian ogromna. Z zakrystii wychodzi proboszcz, a za nim wysoki, przystojny ksiądz Mirosław. Jego pierwsza praca w kościele to konfesjonał.

Co dalej - Nabożeństwo Majowe i Msza. I teraz można powiedzieć - pięknie głosi Słowo Boże i śpiewa. Dzięki Bogu mamy wyjątkowego proboszcza i wyjątkowych księży, którzy odwiedzają naszą parafię.

Są też wyjątkowi parafianie, bo w bardzo krótkim czasie ufundowali stacje Drogi Krzyżowej.

W dniu 4 maja podczas mszy o godzinie 18.00 został poświęcony kielich ufundowany przez pana wójta.

Wypraszajmy też swoją żarliwą modlitwę do Pana Boga o potrzebne łaski dla księży i wszystkich parafian.

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 15.04.2012, godz. 19:28, ocena strony: 5

Pierwsza niedziela po Zmartwychwstaniu to niedziela Miłosierdzia Bożego. "Jestem miłością i miłosierdziem samym" - mówił o sobie Chrystus, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Obraz Jezusa Miłosiernego wisi i w naszym kościele. Na nim napis: Jezu ufam Tobie! Trzy krótkie słowa, a jak dużo mogą zmienić w naszym życiu, przy częstych ich powtarzaniu. Jezus powiedział: "Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł ani ludzki, ani anielski."

Ta niedziela w naszym kościele była szczególna. Msza o godz. 11.00 Przy ołtarzu ksiądz proboszcz i ksiądz Piotr. Na chórze siostra i brat z gitarami oraz trzyosobowy chór. Ksiądz Piotr modli się w intencji ks. proboszcza Andrzeja, a proboszcz udziela chrztu. Homilia krótka, ale kształcąca. Przy dźwiękach gitary rozbrzmiewa melodia pieśni kościelnych - wspaniale by było gdyby wszystkie msze niedzielne wzbogacał taki chór i piękne dźwięki gitary.

"Jezu ufam Tobie" - nieustannie to powtarzam, bo tylko Ty możesz pomóc.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 15.04.2012, godz. 17:05

"Panie,widzisz owoce, które wydaje to drzewo; przyjdź i powiedz, co mam czynić aby od dziś wydawało takie, jakich Ty oczekujesz" "Duszo umiłowana, pozwól, że Ja sam będę przyczyniał się do wzrostu twojej miłości..."

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 12.04.2012, godz. 13:51

WIELOKROTNIE MAMY TAK WIELKIE WYRZUTY SUMIENIA Z POWODU POPEŁNIONEGO GRZECHU LUB CAŁEGO ŻYCIA W GRZECHACH ŻE NIE WIERZYMY W BOSKIE PRZEBACZENIE, KTÓRE PAN JEZUS JUŻ NAM WYJEDNAŁ, PRZYBITY DO KRZYŻA MIŁOŚCI. JEGO MIŁOŚĆ I NIESKOŃCZONE ZASŁUGI WYJEDNAŁY NAM PRZEBACZENIE, O KTÓRE PROSIŁ SWOJEGO OJCA NA KRZYŻU. JEZU UFAM TOBIE.

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 03.04.2012, godz. 20:36, ocena strony: 5

Wielki Tydzień a w nim Wielki Czwartek - dzień poświęcony kapłanom. Z tej okazji życzę naszemu proboszczowi ks. Andrzejowi dużo zdrowia, pomocy Bożej w wykonywaniu pracy kapłańskiej oraz sił do dalszej budowy naszego kościoła tego murowanego jak i kościoła z ludzkich serc.

linia

Autor wpisu: Krystyna, Ruchna
Data dodania: 27.03.2012, godz. 12:00

Na randce małżeńskiej był wyświetlany film "Ognioodporny Fireproof", który można obejrzeć w internecie, wystukując tytuł filmu. Polecam małżeństwom do obejrzenia. Można wiele się nauczyć i uronić niejedną łezkę.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 21.03.2012, godz. 15:20

W poniedziałek 19 marca niewielu mężczyzn przyszło na Mszę św. Ks.Proboszcz na kazaniu powiedział, że św. Józef jest wzorem do naśladowania dla wszystkich mężczyzn. Św. Józef był mężem sprawiedliwym, wrażliwym przede wszystkim na Boga, na Jego głos. Gdy Anioł przemówił do św. Józefa we śnie mógł powiedzieć; Przyśniło mi się; Jednak On wiedział, że Boży Głos, Boża podpowiedź jest dla Niego i dla Tych, którzy Mu zostali powierzeni. On staje się obrońcą, chroniąc Największy Skarb-Jezusa i Jego Matkę. Tymczasem, gdy pojawiają się trudności, choroba, nie wszystkie kobiety mogą liczyć na swoich mężów. Nigdy nie jest za późno, by wejść na drogę św. Józefa. Warto uczyć się od Niego jak być mężczyzną. Jak poświęcać czas dla tych, którzy zostali \\lub dopiero zostaną\\ nam powierzeni. Przede wszystkim, jak być wrażliwym na Boga. Jak w gąszczu informacji, codziennych trosk i obaw nie zagubić relacji z Bogiem.

linia

Autor wpisu: Lidia, Ruchna
Data dodania: 19.03.2012, godz. 19:43, ocena strony: 5

Szczęść Boże! Witam
Nikt z nas nie wie co przyniesie nam nowy dzień. Mnie dzień 22.02.2012 r. przyniósł nagły i silny ból głowy. Dnia 27 lutego znalazłam się w szpitalu na oddziale neurologii. Diagnoza - szokująca. Tylko operacja dająca szansę na powrót do zdrowia. Pogodziłam się z sytuacją w jakiej się znalazłam. Wiem, że wszystko co nas w życiu spotyka ma jakiś sens, tylko tak trudno zrozumieć na początku. Bardziej bałam się o męża i bliskie mi osoby, bo widziałam lęk w ich oczach.
Z ogromną pomocą przyszedł nam Ks. Proboszcz Andrzej Chludziński. Delikatnie przypomniał nam, że nie jesteśmy sami i pomógł nam zrozumieć jaka siła jest we wspólnej modlitwie i pełnym zaufaniu Panu Bogu. Dzień przed operacją mąż powiedział mi jak dużo ludzi uczestniczyło we Mszy św. sprawowanej w intencji pomyślnego przebiegu mojej operacji.
Kochani Wasza modlitwa i życzliwość dały mi ogromną siłę do walki z chorobą. Dnia 14.03. wychodzę ze szpitala. Zrozumiałam jak kruche jest życie, że jestem wielką szczęściarą, bo mieszkam w otoczeniu wspaniałych, życzliwych ludzi.
Za to duchowe i życzliwe wsparcie bardzo dziękuje. Bóg zapłać.

linia

Autor wpisu: Ewa, Warszawa
Data dodania: 13.03.2012, godz. 9:42, ocena strony: 5

Pozdrowienia dla całej Parafii. Piękna strona.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 29.02.2012, godz. 14:10

Modlitwa św. siostry Faustyny Dopomóż mi Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów. Dopomóż mi Panie, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich. Dopomóż mi Panie, aby język mój był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia. Dopomóż mi Panie aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków. Dopomóż mi Panie, aby nogi moje były miłosierne, bym zawsze spieszyła z pomocą bliźnim, opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Dopomóż mi Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich. Jezu przemień mnie w siebie, bo Ty wszystko możesz....

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 28.02.2012, godz. 20:11

ILE BYŚMY DALI ŻEBY ZOBACZYĆ BOGA! BYŁBY TO ISTNY CUD NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE NASZEGO ŻYCIA TYMCZASEM MAMY JEZUSA W ZASIĘGU NASZYCH RĄK USZU I OCZU WŁAŚNIE W SAKRAMENTACH JEST TO OBECNOŚĆ RZECZYWISTA I PRAWDZIWA MAMY JEGO SŁOWO JEGO OBECNOŚĆ CHOĆ NIEWIDZIALNĄ JEGO DZIAŁANIE CHOĆ UKRYTE POD ZNAKAMI SAKRAMENTALNYCH RYTUAŁÓW SŁOWO NAS UCZY OBECNOŚĆ PODTRZYMUJE NA DUCHU A DZIAŁANIE PRZEMIENIA TRZEBA TYLKO POTRAKTOWAĆ TO WSZYSTKO Z WIARĄ I MIŁOŚCIĄ A WTEDY NA PEWNO SPOTKAMY BOGA I SPOTKANIE TO PRZEMIENI NASZE ŻYCIE

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 27.02.2012, godz. 20:10

ZA POŚREDNICTWEM JEZUSA CHRYSTUSA SAM BÓG OJCIEC CHCIAŁ NAM DAĆ DO ZROZUMIENIA I POWIEDZIEĆ:SPÓJRZ CZŁOWIECZE JAK JA CIĘ KOCHAM,ŻE NAWET SYNA WŁASNEGO NIE OSZCZĘDZIŁEM DLA CIEBIE I SKAZAŁEM GO NA ŚMIERĆ KRZYŻOWĄ, ŻEBY CIĘ UWOLNIĆ OD GRZECHU I ZŁA WSZELKIEGO I UCZYNIĆ CIĘ SWOIM DZIECKIEM.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 09.02.2012, godz. 10:55

MATKA BOŻA, KTÓRA CAŁY CZAS OBJAWIA SIĘ W MEDZIUGORJI, WZYWA NAS DO MODLITWY ZE SZCZEGÓLNĄ MIŁOŚCIĄ, ABY BÓG MÓGŁ OBDARZYĆ NAS SWOIMI ŁASKAMI. PRZED OBLICZEM PANA NIC INNEGO NIE POWINNO MIEĆ DLA NAS ZNACZENIA ;ZMARTWIENIA, POŚPIECH, ZACIEKAWIENIE, BO BÓG NIE PRZEMAWIA DO SERC ROZPROSZONYCH. WIELE OSÓB POSZUKUJE POKOJU W ZŁYCH MIEJSCACH. PRAWDZIWY WEWNĘTRZNY POKÓJ ODCZUWAM W NASZYM KOŚCIELE NA RÓŻAŃCU I NA MSZY ŚWIĘTEJ.

linia

Autor wpisu: ks. Marcin Kuśmirek, Węgrów
Data dodania: 30.01.2012, godz. 11:14, ocena strony: 5

witam serdecznie
dziekuję za miłe słowa zamieszczane na tej stronie
również za zaufanie Waszego Ks. Proboszcza
zapraszam do zamieszczania komentarzy na stronie dziendobry.tvn.pl dajemy w ten sposób świadectwo wiary na portalu który chyba pierwszy raz opublikował materiał nie szkalujący kapłanów tylko dlatego sie na niego zgodziłem
do zobaczenia w Waszym nowym pięknym cieplym Kościele

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 28.01.2012, godz. 13:01

.....Jeszcze tylko przez kilka dni będą rozbrzmiewać kolędy w naszym Kościele. Chciałabym zacytować wiersz z czasopisma katolickiego. O GWIAZDO BETLEJEMSKA, ZAŚWIEĆ NA NIEBIE MYM, TAK SZUKAM CIĘ WŚRÓD NOCY, TĘSKNIĘ ZA ŚWIATŁEM TWYM. ZAPROWADŹ DO STAJENKI, LEŻY TAM BOŻY SYN, BÓG CZŁOWIEK Z PANNY ŚWIĘTEJ, DANY NA OKUP WIN. O NIE MASZ GO JUŻ W SZOPCE, NIE MASZ GO W ŻŁÓBKU TAM. WIĘC GDZIE PÓJDZIEMY CHRYSTE. GDZIE SIĘ UKRYŁEŚ NAM. PÓJDZIEMY PRZED OŁTARZE, WZNIECIĆ MIŁOŚCI ŻAR, I HOŁD CI NISKI ODDAĆ; TO JEST NASZ WSZYSTEK DAR. JA NIE WIEM O MÓJ PANIE, KTÓRYŚ MIAŁ W ŻŁOBIE TRON, CZY DUSZA MOJA BIEDNA MILSZA CI JEST, NIŻ ON. ULITUJ SIĘ NADE MNĄ, BŁAGAĆ CIĘ KORNIE ŚMIEM, GDYŚ STAJNIĄ NIE POGARDZIŁ, NIE GARDŹ I SERCEM MYM. CZY ZAMIESZKASZ W TYM SERCU, ZBAWCO MÓJ I PANIE, GDZIE NĘDZNIEJSZE NIŻ W STAJNI ZNAJDZIESZ TAM POSŁANIE. ULITUJ SIĘ NADE MNĄ, NAD STWORZENIEM TWOIM, JAKOŚ STAJNIĄ NIE WZGARDZIŁ, NIE GARDŹ SERCEM MOIM.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 25.01.2012, godz. 17:00, ocena strony: 5

Nasz dobrze znany i lubiany ksiądz:)

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 02.01.2012, godz. 12:20

Ostatnio czytałam małą książeczkę "Tajemnica Mszy Św." Poprzez boliwijską stygmatyczkę, Catalinę Pan Jezus i Matka Boża uczą jak owocnie uczestniczyć we Mszy Św.
1 Powinniśmy z głębi serca prosić Pana, aby przebaczył nam grzechy.
2 Uwielbiać i błogosławić Św. Trójcę.
3 Uważnie słuchać Słowa Bożego, aby wzrastało i rozwijało się w naszym sercu.
4 Ofiarować siebie samego i prosić o przemianę życia. W momencie Ofiarowania nasi Aniołowie Stróże zanoszą nasze dary i prośby przed ołtarz Pana. Na każdej Mszy Św. Matka Boża.
5 Pamiętajmy o modlitwie za kapłanów, których Pan Jezus obdarzył godnością sprawowania Cudu Eucharystii.
6 Wstawiajmy się za duszami w czyśćcu, bo one czekają na nasze modlitwy.
7 Oddawajmy hołd Panu.
8 W momencie Konsekracji podnieśmy wzrok i wpatrujmy się w cudowną twarz Jezusa i módlmy się; Panie wierzę, adoruję, ufam i kocham Ciebie.
9 Gdy kapłan wypowiada słowa Konsekracji wina, i unosi kielich uwierzmy, że widzimy Jezusa ukrzyżowanego, Jego twarz, pokaleczone ciało i tryskającą krew.
10 Przy odmawianiu Ojcze nasz, przebaczmy w imię Jezusa Chrystusa tym, którzy nas zranili.
11 Gdy przekazujemy sobie znak pokoju sam Jezus obejmuje nas i życzy Swego pokoju.
12 W momencie przyjęcia Komunii Św. przez kapłana powiedzmy; Panie błogosław kapłanom opiekuj się nimi i wspieraj ich Swoją Miłością.
13 Po przyjęciu Komunii Św. podziękujmy Panu, który podczas Ostatniej Wieczerzy uczynił Siebie więźniem Miłości i ustanowił dla nas Eucharystię.
14 W momencie błogosławieństwa zróbmy starannie znak Krzyża .
15 Po Mszy Św. pozostańmy przez kilka minut w adoracji. Po przeczytaniu wyznań Cataliny z większą wiarą uczestniczę we Mszy Św.

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 21.12.2011, godz. 19:26
, ocena strony: 5

Ostatnia niedziela adwentu. Pierwszy dzień rekolekcji w naszej parafii. Rekolekcje to czas zastanowienia się nad sobą, nad swoim postępowaniem, to pojednanie z Chrystusem. Pierwsza msza święta o godz. 9.00 w nowym kościele. Przy ołtarzu ks. prałat Leszek Gardziński. Intencja maszalna - dziękczynno-błagalna dla księdza proboszcza. Kazania rekolekcyjne głosi ks. Stefan Ceberek. Przy pomocy słów, pięknego śpiewu i gry na gitarze uświadamia, zebranym bardzo licznie w świątyni, że człowiek bez Boga i modlitwy nie może być zbawiony. Ks. Ceberek śpiewał też o tęsknocie za rodzinnym domem, bo w każdym kazaniu dużo uwagi poświęcał rodzinie. Dom rodzinny jest pierwszą szkołą życia chrześcijańskiego. Jesteśmy dumni z ks. Andrzeja, bo jak mówił Jan Maria Vianney - Największym skarbem parafii jest dobry proboszcz- To dzięki proboszczowi mogliśmy uczestniczyć w takich rekolekcjach. Księdzu Andrzejowi i wszystkim czytelnikom życzę zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

linia

Autor wpisu: Lidka, Olsztyn
Data dodania: 21.12.2011, godz. 11:44, ocena strony: 5

Szczęść Boże o. Andrzeju

Buziaki z Olsztyna ;DD
i z okazji Świąt Bożego Narodzenia dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 18.12.2011, godz. 17:33

REKOLEKCJONISTĘ, PROBOSZCZA PARAFII W PORZĄDZIU, KSIĘDZA STEFANA CEBERKA BÓG OBDARZYŁ NIESAMOWITĄ BARWĄ GŁOSU. PORUSZAJĄCE I PRZEPEŁNIONE WIARĄ SŁOWA PIEŚNI BARDZO WZRUSZYŁY MNIE, ŁZY SAME CISNĘŁY SIĘ DO OCZU.

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 14.12.2011, godz. 13:48

NIECH TEN CZAS DANY NAM PRZEZ BOGA NA PRZEŻYWANIE JEGO WIELKIEJ KU NAM MIŁOŚCI STANIE SIĘ CZASEM ODKRYWANIA I POGŁĘBIANIA DOŚWIADCZENIA, ŻE BÓG RODZĄC SIĘ W LUDZKIM CIELE PRZYCHODZI JAKO TEN, KTO, CHCE BYĆ WE WSZYSTKICH SPRAWACH CZŁOWIEKA, WE WSZYSTKICH MOICH SPRAWACH. WYSTARCZY TYLKO OTWORZYĆ SWOJE SERCE PANU BOGU, POWIERZYĆ JEMU CAŁE SWOJE ŻYCIE, BO TYLKO ON MNIE PRAWDZIWIE DO KOŃCA MIŁUJE I CZEKA NA MNIE PRZY KONFESJONALE.

linia

Autor wpisu: PARAFIANKA, Ruchna
Data dodania: 04.12.2011, godz. 12:13, ocena strony: 5

25 listopada 2011 godz. 17.30 - data bardzo ważna, bo zabiło największe serce naszej parafii. Tym sercem jest dzwon na nowo wybudowanej wieży kościelnej. Wieża wysoka, zwieńczona krzyżem. Krzyż to symbol wiary chrześcijańskiej, która jest najważniejszym spoiwem kultury, szkoły i polskiej ziemi. Niech nie będzie obce powiedzenie: "Poda tym krzyżem, pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem"...

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 27.11.2011, godz. 09:36, ocena strony: 5

Kiedyś powróci Pan Obiecał to powróci w noc, gdy się nie czeka Nań. Kiedyś powróci Pan Obiecał to, niech twardy sen nie zmorzy cię w tę noc. Do Niego wołam w tęsknocie mej Boże, czy przyjdziesz już nocy tej? Kiedyś powróci Pan, niech twardy sen, nie zmorzy cię w tę noc. Niech świeci lampka twa, Byś drogę Mu do duszy swej jasno oświetlić mógł. Niech lampka duszy twej Wciąż jasno lśni, ażeby Pan odnalazł łatwo cię Do Niego wołam w tęsknocie mej. Boże czy przyjdziesz już nocy tej?

linia

Autor wpisu: Parafianie, Ruchna
Data dodania: 24.11.2011, godz. 15:31, ocena strony: 5

Z okazji zbliżających się Imienin serdeczne życzenia dla naszego księdza proboszcza Andrzeja składają parafianie. Niech Jezus nieustannie księdzu błogosławi za świadectwo wiary,aby mógł Ksiądz w swej pracy spotykać samych dobrych i życzliwych ludzi. Dziękujemy za obecność wśród nas , za olbrzymie zaangażowanie w budowę Kościoła i życzymy jak najdłuższej posługi kapłańskiej w naszej parafii.

linia

Autor wpisu: NiebieskiSklep.pl, Polska
Data dodania: 19.11.2011, godz. 17:31, ocena strony: 5,
e-mail: kontakt@niebieskisklep.pl

NiebieskiSklep.pl pozdrawia księdza proboszcza i wszystkich parafian.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 19.11.2011, godz. 09:37, ocena strony: 5

11 listopada: - "Wyjeżdżam do Olsztyna. Nie będzie mnie od soboty do czwartku" - wiadomość podana przez naszego księdza. Jest nam bardzo smutno kiedy nie ma proboszcza, bo czujemy się tak jak rodzina bez dobrego ojca. W czasie nieobecności proboszcza jego obowiązki wypełnia ksiądz Marcin. Na wieczornej Eucharystii nie szczędzi pochwał dla Ruchny jako znanej mu miejscowości, a także jej mieszkańców. Jest radosny, dowcipny, ale jednocześnie zaprasza do spowiedzi, dobrej modlitwy i głośnego śpiewu. Wszystko przebiega sprawnie oraz rytmicznie. Na koniec ksiądz Marcin gra na organach i śpiewa "Barkę". Zebrani pomagają jak umieją. Wszyscy wychodzimy zadowoleni, bo znamy przysłowie "Bez Boga ani do proga".

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 31.10.2011, godz. 20:28

Człowiek całe życie nie ustaje w biegu, choć jego łódź płynie do drugiego brzegu. Czy wcześniej, czy póżniej musi tam dopłynąć, pokornie, posłusznie żagle swoje zwinąć. A po drugiej stronie, cała wieczność czeka, ona nie przemija, tam wieczność człowieka. Droga do wieczności często jest burzliwa lecz kto w BOGA wierzy szczęśliwie dopływa. Życzę wyciszenia, refleksji i zadumy nad życiem i przemijaniem przy grobach bliskich.

linia

Autor wpisu: parafianka, Ruchna
Data dodania: 31.10.2011, godz. 18:42

Wielu jest takich, co ten świat opuszczają, nie wiedząc, po co tu przyszli, i mało się o to troszcząc. Nie postępujmy jak oni. Św. Jan Vianney, proboszcz z Ars.

linia

Autor wpisu: Parafianka Alicja, Ruchna
Data dodania: 30.10.2011, godz. 18:53, ocena strony: 5

Październik to miesiąc szczególny - Maryjny. Uczęszczam codziennie na różaniec do naszej kaplicy. Przed ołtarzem proboszcz i ministranci, ale czasami goszczą też inni księża, których nazwisk nie znam. 29 październik - różaniec odmawia ksiądz Kuśmirek. \"Odmawiając różaniec, można zadbać o życie wieczne, wzmocnić swoją wiarę, pogłębić miłość i jedność w rodzinie, nawrócić się itd...\" Takimi słowami ksiądz rozpoczął modlitwę różańcową. Po każdych tajemnicach nie czyta, lecz mówi do nas takimi słowami jakby znał nasze myśli, nasze kłopoty i radości. Zwróciłam też uwagę na osoby ocierające łzy radości czy łzy smutku. Wiem tylko jedno - modlimy się też o zdrowie naszego proboszcza ks. Andrzeja, bo jest on dla nas wierzących nie perłą lecz brylantem.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 17.10.2011, godz. 13:50, ocena strony: 5

Gdy byłam dzieckiem i młodą dziewczyną nie zdawałam sobie sprawy z tego, że przystępując do Komunii św., moje serce jest jak TABERNAKULUM, w którym mieszka Pan Jezus. Jestem spokojna i szczęśliwa, gdyż wiem, że Pan jest ze mną i tylko ON wie co dla mnie jest dobre.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 23.09.2011, godz. 15:15

Dobroć Boża nie tylko nie odrzuca skruszonych dusz, ale nawet szuka dusz zatwardziałych w złu. Św.ojciec Pio.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 13.09.2011, godz. 15:50

CZŁOWIEK POZBAWIONY TAKICH WARTOŚCI, JAK ROZUM, WOLA, SUMIENIE, SERCE I WYŻSZE ODCZUCIA: DOBRO, PRAWDA, PIĘKNO, WOLNOŚĆ ,MIŁOŚĆ BOGA I LUDZI ORAZ CZYSTOŚĆ, STAJE SIĘ TYLKO POWŁOKĄ LUDZKĄ NA PODOBIEŃSTWO PUSTEGO KOKONU, Z KTÓREGO ULECIAŁ PIĘKNY MOTYL.

linia

Autor wpisu: A.K.K.F.F. Królak . , Piastów pow.Pruszków
Data dodania: 10.08.2011, godz. 15:59, ocena strony: 5

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

Co roku przyjeżdżamy do Ruchny, w rodzinne strony, aby spędzić tu choć kilka dni. Z wielką radością, w tamtym roku, przyjeliśmy fakt, że rozpoczęto budowę świątyni. Dzięki temu już drugi rok możemy cieszyć się wakacjami z Bogiem. <><

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 09.08.2011, godz. 20:37

Gdyby ode mnie tylko zależało, uczestniłabym w codziennej Mszy św. w naszej kaplicy. Muszę jednak przyznać się, że gdy zbliża się godzina 18 , myślami i sercem jestem w kaplicy, widzę modlących się tych samych parafian i siebie wśród nich.

linia

Autor wpisu: Parafianin Z. , Ruchna
Data dodania: 08.08.2011, godz. 23:55, ocena strony: 5

Dnia 7.08.2011r. patrzę na mury naszej rosnącej świątyni i przepełniła mnie radość. Zobaczyłem bukiet kwiatów umocowany na samej górze to znaczy, że kolejny etap budowy jest zakończony. Jeszcze wieża i dach. Pamiętam słowa naszego ks.Proboszcza wypowiedziane z entuzjazmem dwa lata temu - NIECH TE MURY PNĄ SIĘ DO GÓRY. Rosną pięknie. Mam nadzieję, że każdy parafianin i gość naszej parafi będzie mógł w przyszłości powiedzieć -ja też tu byłem i zostawiłem swój ślad. Jan Paweł II mówił - czas ucieka wieczność czeka.

linia

Autor wpisu: Parafianin, Ruchna
Data dodania: 07.08.2011, godz. 21:55, ocena strony: 5

Patrzyłem dzisiaj na rosnące mury naszego kościoła.Zobaczyłem bukiet kwiatów umocowany na samej górze, to znaczy, że zakończony został kolejny etap budowy. Mam nadzieje, że wszyscy mieszkańcy i goście naszej parafi będą mogli w przyszłości powiedzieć - ja też mam swój mały udział w budowie tej pięknej świątyni. Zostawmy swój ślad na ziemi. /Czas ucieka wieczność czeka/

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 05.08.2011, godz. 08:21

W duszy zjednoczonej z Bogiem jest nieustanna wiosna. Jan Maria Vianney.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 22.07.2011, godz. 20:59

Kiedy jesteśmy smutni i zmęczeni, kiedy nie znamy sensu naszego życia, odmawiajmy różaniec z sercem z żywą wiarą i zaangażowaniem. Błogosławiony Jan Paweł II powiedział; Pokaż mi swoją miłość, a powiem ci kim jesteś.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 21.07.2011, godz. 18:26

Niedawno minęła 30 rocznica objawień Matki Bożej z Medziugorja. Maryja Królowa Pokoju dała orędzie, które brzmi; Pokój, pokój, pokój. Pojednajcie się z Bogiem i między sobą. Należy modlić się, odmawiać różaniec, pościć, czytać Pismo św., spowiadać się i przyjmować Eucharystię podczas Mszy św., która jest najwyższą formą modlitwy.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 06.07.2011, godz. 13:27, ocena strony: 5

Dziękuję ks.proboszczowi za piękne kazanie wygłoszone w niedzielę. Chociaż przez kilka dni mój mąż pamiętał, że to Pan Bóg postawił mu na drodze życia osobę, która jest dla niego podporą. Na pewno większość z nas nie jest dobrze traktowana przez mężów.

linia

Autor wpisu: Teresa i Nataliusz, Olsztyn
Data dodania: 16.06.2011, godz. 16:33, ocena strony: 5

Serdecznie pozdrawiamy ks. Andrzeja i całą parafię .Strona internetowa bardzo estetyczna,czytelna i aktualizowana na bieżąco. Gratulujemy bardzo udanego festynu.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 14.06.2011, godz. 15:30, ocena strony: 5

Drugi festyn parafialny w Ruchnie, ale jakże inny od pierwszego. Pogoda piękna - wymodlona przez proboszcza. Na placu przy kaplicy i plebanii duże parasole i moc ludzi. Jedni ciągnął losy, inni kupują ciasto i różnorodne kuchenne specjały takie jak swojska kiełbaska, kaszanka, szaszłyki czy pierogi. Loteria dla dorosłych i dzieci. Wszyscy zadowoleni z uczestnictwa, bo każdy dołożył swoją cegiełkę na wzniosły cel - budowę kościoła. Widać też było promyk radości na twarzy naszego księdza, który był razem z nami na placu. Podziękujmy sobie wszyscy razem za wszystko co zrobiliśmy!

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 19.05.2011, godz. 15:45, ocena strony: 5

Ostatnio uczestniczyłam we Mszy św. poza naszą parafią. Zauważyłam,że nie ministranci a zwykli ludzie czytali Dzieje Apostolskie i śpiewali Psalm. Wkrótce wakacje. Wyjadą ministranci, nie będzie ks. diakona. Może i u nas należy pomóc ks. proboszczowi.

linia

Autor wpisu: Uczestniczka uroczystości, Ruchna
Data dodania: 04.05.2011, godz. 19:29, ocena strony: 5

Godzina 21.00. Przed pomnikiem mnóstwo uczestników tej drugiej uroczystości. Jest ksiądz proboszcz i ksiądz diakon. Są też strażacy w odświętnych strojach. Ciemność rozjaśniają lampiony i znicze. Uroczystość rozpoczyna się Apelem Jasnogórskim "Maryjo Królowo Polski". Potem ksiądz probosz wspomina papieża i wszyscy odmawiają "Litanię do błogosławionego Jana Pawła II". Na koniec rozbrzmiewa "Barka" odśpiewana przez uczestników . Chociaż wieczór był chłodny to w sercach radość, a w umysłach wiele wskazówek do dalszego życia. Ojcze Święty prosimy Ciebie - wstawiaj się za nami w niebie!

linia

Autor wpisu: Uczestniczka uroczystości, Ruchna
Data dodania: 04.05.2011, godz. 19:25, ocena strony: 5

1 maja 20011. Niedziela - dzień bardzo oczekiwany, przyozdobiony flagami: żółto-białymi i biało-czerwonymi . Beatyfikacja Jana Pawła II. Wielkie uroczystości w kościołach, szkołach i przy pomnikach. W naszej parafii odbyły się dwie takie uroczystości. Jedna w szkole podstawowej przygotowana przez p. katechetkę, p. Góreckiego, dzieci z tej szkoły oraz młodzież z gimnazjum. Sala pięknie udekorowana: portret Jana Pawła II, hasło: "Szukałem was, a wy przyszliście do mnie", tulipany i lampioniki. Dużo pracy w przygotowaniu tej uroczystości włożył ksiądz diakon oraz wychowawcy. Każdy uczestnik tej uroczystości otrzymał książeczkę z wierszami o JP II pt. "Miał w sercu ogień" napisanymi przez uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za tą pamiątkę. Cisza na sali świadczyła o wielkim zainteresowaniu muzyką, śpiewem i recytacją fragmentów z życia papieża, już błogosławionego. Na koniec podziękowania księdza diakona i p. dyrektor.

linia

Autor wpisu: KRYSTYNA, Ruchna
Data dodania: 30.04.2011, godz. 14:00

GORLIWY MIŁOŚNIKU EUCHARYSTII, NIESTRUDZONY PIELGRZYMIE TEJ ZIEMI,MISJONARZU WSZYSTKICH NARODÓW, ŚWIADKU WIARY,NADZIEI I MIŁOŚCI,WYTRWAŁY UCZESTNIKU CIERPIEŃ CHRYSTUSOWYCH, APOSTOLE POJEDNANIA I POKOJU.. MÓDL SIĘ ZA NAMI.

linia

Autor wpisu: KRYSTYNA, Ruchna
Data dodania: 11.04.2011, godz. 13:57

KOCHAĆ CODZIEŃ OD NOWA, KOCHAĆ CODZIEŃ GORĘCEJ, ZAWSZE BYĆ BLISKO BOGA RAZEM Z NIM IŚĆ PRZEZ ŚWIAT. TO JEST NAJWAŻNIEJSZE, TO JEST NAJPIĘKNIEJSZE, TO PRAWDZIWE, JEDYNE NAJWIĘKSZE, ZA TO WARTO ŻYCIE DAĆ.

linia

Autor wpisu: KRYSTYNA, Ruchna
Data dodania: 06.04.2011, godz. 13:58

PRZEZ ROZALIĘ CELAKÓWNĄ JEZUS DOMAGAŁ SIĘ, UZNANIA GO ZA SWEGO KRÓLA. I MY W NASZEJ KAPLICY, CHCĄC WYZNAĆ, ŻE PAN JEZUS JEST NASZYM KRÓLEM, W MOMENCIE PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚW. POWINNIŚMY UKLĘKNĄĆ, BY ODWAŻNIE WYZNAĆ WIARĘ W OBECNOŚĆ PANA W EUCHARYSTII.

linia

Autor wpisu: KRYSTYNA, Ruchna
Data dodania: 21.03.2011, godz. 13:52

GDY NASZ KSIĄDZ PROBOSZCZ SPRAWUJE OFIARĘ MSZY ŚWIĘTEJ,W JEGO ZACHOWANIU I GŁOSIE ODCZUWAM OLBRZYMIĄ WIARĘ W OBECNOŚĆ PANA JEZUSA W NAJŚWIĘTRZYM SAKRAMENCIE ,CO MOTYWUJE MNIE BYM MOCNIEJ UWIERZYŁA W TĘ NIEZWYKŁĄ TAJEMNICĘ.

linia

Autor wpisu: Parafianka Alicja, Ruchna
Data dodania: 20.03.2011, godz. 14:27, ocena strony: 5

Niedziela 20 marca godz. 8.30. Kaplica wypełniona ludźmi w różnym wieku. Przy ołtarzu proboszcz i ksiądz diakon. Ewangelia, a potem kazanie głoszone przez księdza diakona Pawła. Proste, zrozumiałe, miłe, ale jakże wymowne słowa wypowiedziane podczas kazania poruszyły nasze serca i umysły. Na koniec kazania melodia do słów "Zbawienie przeszło przez Krzyż.." Śpiewają wszyscy zgromadzeni. Dziękujemy księdzu diakonowi za homilię, a księdzu proboszczowi za humor.

linia

Autor wpisu: KRYSTYNA, Ruchna
Data dodania: 19.03.2011, godz. 14:16, ocena strony: 5

BYŁAM NA TYLU MSZACH ŚWIĘTYCH W RÓŻNYCH KOŚCIOŁACH, ALE NIE UCZESTNICZYŁAM W NICH TAK JAK W NASZEJ KAPLICY, KTÓRA JEST SKROMNA, LECZ POMIMO TO ODCZUWAM BLISKOŚĆ PANA BOGA. DZIEJE SIĘ TO DZIĘKI TEMU, ŻE OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ ODBYWA SIĘ TAK BLISKO NAS.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 18.03.2011, godz. 20:03, ocena strony: 5

Proboszcz z Ars powiedział, że największym skarbem parafii jest dobry proboszcz. My parafianie mamy ten skarb w osobie księdza Andrzeja. Takim drugim proboszczem zapowiada się również ksiądz diakon. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, w jaki sposób poprowadził piątkową Drogę Krzyżową.

linia

Autor wpisu: Parafianka, Ruchna
Data dodania: 15.03.2011, godz. 21:20, ocena strony: 5

Dziękujemy Panu Bogu za to, że nasz proboszcz jest zdrowy, że codziennie możemy go zobaczyć przy ołtarzu jak sprawuje sakrament Eucharystii. Możemy podziwiać jego piękny głos i śpiew, jak również wsłuchiwać się w głoszone Słowo Boże. Z całego serca podziwiam także księdza diakona, który dzielnie wspiera naszego księdza proboszcza w śpiewie i modlitwach.

linia

Autor wpisu: ZUZANNA, Ruchna
Data dodania: 13.03.2011, godz. 22:36, ocena strony: 5

BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE POWSTAŁA PARAFIA W RUCHNIE. KAŻDEGO DNIA JEST DUŻO WIERNYCH [OK.70 OSÓB] TERAZ NAJWAŻNIEJSZĄ SPRAWĄ JEST BUDOWA KOŚCIOŁA. WIEM ŻE WIELE OSÓB STARSZYCH, CHORYCH MARZY ABY DOCZEKAĆ UKOŃCZENIA BUDOWY KOŚCIOŁA CZY NAM SIĘ UDA SPEŁNIĆ TE MARZENIA W 2011 ROKU ? WIERZĘ ŻE TAK BO RUCHNA TO WSPANIALI LUDZIE.

linia

Autor wpisu: KRYSTYNA, Ruchna
Data dodania: 07.03.2011, godz. 14:23

NAWIĄZUJĄC DO POPRZEDNIEGO WPISU CHCĘ DODAĆ ŻE STARAM SIĘ BY SŁOWO BOŻE BYŁO MOIM MOTTO ŻYCIOWYM. WIĘC ŻYJMY JAK MOŻNA NAJPIĘKNIEJ CZY WIELKIE CZY SZARE SĄ DNI BO ŻYCIE TO SKARB W NASZYCH RĘKACH A PRZEZ NAS MA ŚWIAT LEPSZYM BYĆ.

linia

Autor wpisu: KRYSTYNA, Ruchna
Data dodania: 02.03.2011, godz. 14:25

CZĘSTO WCHODZĘ NA STRONĘ PARAFII NMP MATKI KOŚCIOŁA I CZYTAM SŁOWO BOŻE I KOMENTARZ.

do góry top

  Proboszcz parafii:  
  Ogłoszenia
    ks. kan. Andrzej Chludziński  
  Porządek Mszy Świętych
    Adres parafii:  
  Intencje mszalne
    ul. Kościelna 2  
  Duszpasterze
   
07-100 Ruchna
 
  Historia Kościoła
   
Kontakt:
 
  Kalendarium
   
tel 0 25 792 60 35
 
  Sakramenty    
email ruchna@drohiczynska.pl
 
  Galeria
 
Kancelaria czynna:
  Kontakt  
 
Poniedziałek, Środa, Piątek
 
  Artykuły prasowe    
1530 - 1630
 
  Księga gości    
 
b_fil_lw_od_n  
b_wew_fil_lew_anio
b_wew_fil_prw_aniol
  b_fil_pra_od_n
 
Godziny Mszy świętych
b_wew_fil_pr_anio
b_wew_fil_lw_aniol
 
b_fil_lw_n  
b_wew_fil_odlw_aniol
b_wew_fil_odpr_aniol
  b_fil_pr_n
       
Budowa kościoła i zaplecza
parafialnego prowadzona
jest z dobrowolnych ofiar
ludzi dobrej woli.

Serdeczne Bóg zapłać za
wszystkie ofiary.

 
  Niedziele i święta      
  godziny:      
  830, 1000, 1130      
         
  Dni powszednie      
  godziny:      
  1800      
         
  Spowiedź      
  pół godziny przed Mszą św.      
         
b_fil_lw_od_n  
b_wew_fil_lew_anio
b_wew_fil_prw_aniol
  b_fil_pra_od_n
 
Losowe zdjęcie
b_wew_fil_pr_anio
b_wew_fil_lw_aniol
Dane o parafii
 
b_fil_lw_n  
b_wew_fil_odlw_aniol
b_wew_fil_odpr_aniol
  b_fil_pr_n
 
   

Erygowana: 03.05.2009 r.
Mieszkańców: 1447
Katolików: ok. 1430 czytaj st_n

Od 18 grudnia 2011r.
Msze święte odprawiane
są w nowej świątyni
w Ruchnie

 
       
       
       
       
       
       
b_fil_lw_od_n  
b_wew_fil_lew_anio
   
 
Kalendarz
b_wew_fil_pr_anio
   
b_fil_lw_n  
b_wew_fil_odlw_aniol
   
 
     
   
b_wew_fil_prw_aniol
  b_fil_pra_od_n
   
b_wew_fil_lw_aniol
Aktualności na stronie
 
   
b_wew_fil_odpr_aniol
  b_fil_pr_n
     

Najnowsze:
Dodano: 31.01.2013 r.
Nowy dział - Kalendarium
 
       
       
       
       
 

Intencje mszalne na dziś:

Cały tydzień st_n

   
b_fil_lw_od_n  
b_wew_fil_lew_anio
   
 
Słowo Boże
b_wew_fil_pr_anio

   
b_fil_lw_n  
b_wew_fil_odlw_aniol
linki  

Nasza strona internetowa spełnia standardy
World Wide Web Consortium (W3C)
html css

 
 
slowo_boze
     
       
       
       
       
 
www.niedziela.pl
fil_sch_lw
       
fil_sch_pr
 
 
fil_sch_lw
       
fil_sch_pr